HP6512
Altid glat hud
Prøv epilering med dette nye Philips-epilatorsystem, der fjerner hår ved rødderne, så du får glat hud i ugevis (ikke dage), og er mildt mod huden. Udstyret med et enestående udvalg af tilbehør til førstegangsbrugere, så de kan opnå de bedste resultater
Se alle fordeleneDesværre er denne vare ikke længere tilgængelig
Hvis du er berettiget til momsfritagelse på medicinsk udstyr, kan du gøre krav på fritagelse det på dette produkt. Momsbeløbet fratrækkes den pris, der er vist ovenfor. Se alle oplysninger i din indkøbskurv.
Når du foretager cirkelbevægelser med eksfolieringshandsken, masserer du forsigtigt huden og fjerner samtidig døde hudceller. Det giver smuk, jævn hud og reducerer indgroede hår
Løfter selv de korte hår for en ekstra tæt epilering og får huden til at slappe af, så du på samme tid får en mere nænsom hårfjerning.
Og de allergivenlige diske sikrer optimal hygiejne.
Ishandsken med lindrende egenskaber får huden til at slappe af umiddelbart efter epilering og minimerer irritation
Tilbehør til skærhovedet, der følger konturen af din bikinilinje eller armhuler og giver en tæt og glat barbering. Leveres med en ekstra kam til at barbere de længste hår inden epilering eller til at trimme bikiniområdet.
Epilatoren har to hastighedsindstillinger. Hastighed 1 for ekstra nænsom epilering og hastighed 2 til ekstra effektiv epilering
Hovedet kan tages af og skylles under vandhanen for bedre hygiejne
Lydniveau
Tilbehør
Tekniske specifikationer